Gabinet Ciechanów 508 589 144 Poradnia Warszawa 513 974 411

PSYCHOLOG1.PL

Pracuję terapeutycznie indywidualnie jak i z parami.

Metody pracy

Pracuję w nurcie terapii skoncentrowanej na emocjach EFT co jest szczególnie przydatne w pracy z parami. Wykorzystuję także metody terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach TSR. Posługuję się także hipnozą terapeutyczną w określonych przypadkach co jest czasami jedynym sposobem pracy z klientem ponieważ np. prawie zwalnia z mówienia o sobie.
Uwalnianie zatrzymanych emocji w psyche oraz w postaci napięć w ciele proponuję w zaburzeniach lękowych i depresyjnych oraz objawach po traumatycznych nawet z wczesnego dzieciństwa. Metoda jest prosta, zrozumiała dla pacjenta w stosowaniu i daje szybkie rezultaty tzn. poprawa jest odczuwalna już po pierwszej sesji.
Gdy problem przedstawiany przez klienta jest tak specyficzny ,że wymyka się psychologii akademickiej lub praca z problemem zajęła by bardzo wiele czasu często sprawdzają się Ustawienia Systemowe Rodzinne. W postaci sesji grupowych lub pracy indywidualnej. Tematami takiej terapii są przekazy rodzinne dotyczące złości ,żalu, biedy. Ukrywania trudnych spraw np. aborcji, pobytu w więzieniu, ” zapominania” o upośledzonych czy wykluczonych w inny sposób . Ustawieniami pracuje się właściwie z każdym problemem a specyfiką tej pracy jest zobaczenie problemu w kontekście uwarunkowań rodzinnych i rodowych..Ustawienia pozwalają zrozumieć wiele takich zachowań, zobaczyć je z innej perspektywy, czasem wręcz uleczyć poczucie winy czy żalu. Ogólnie pozwalają poczuć się lepiej w kontekście rodzinnym i osobistym. W ustawieniu można też wyraźnie zobaczyć jakość aktualnej relacji z bliską osobą , matką ,ojcem czy partnerką, partnerem a nawet z obiektami materialnymi – mieszkaniem, pracą, działalnością. Dużo więcej na ten temat można znaleźć w książkach autorstwa Berta Hellingera.

psycholog1.PL

Kontakt

Nasz gabinet

Ciechanów ul. 17
Stycznia 29 lok.31

Poradnia Inner Garden gabinet

Warszawa
ul. Marszałkowska 55/73/58

Telefon

508 589 144

Email

andrzejniemeczek@wp.pl
Preferuję kontakt SMS