Gabinet Ciechanów 508 589 144 Poradnia Warszawa 513 974 411

PSYCHOLOG1.PL

Pracuję terapeutycznie indywidualnie jak i z parami.

Ustawienia Systemowe Rodzinne

Znajdują zastosowanie gdy problem przedstawiany przez klienta jest na tyle specyficzny ,że wymyka się psychologii akademickiej lub praca z problemem zajęła by bardzo wiele czasu. Odbywają się w postaci sesji grupowych lub pracy indywidualnej. Ustawienia grupowe są bardziej intensywne ale wymagają też dużo otwartości ponieważ zwykle trzeba powiedzieć o problemie na forum a pracuje nad nim grupa pod kierunkiem terapeuty ustawień. Wymagają też poświęcenia sporej ilości czasu . Sesje kończą się gdy wszyscy zapisani ustawią swój problem a to zwykle 8 godzin.

W ustawieniu indywidualnym ( także online) pracuję tylko ja i klient. Tematami takiej terapii są różnorakie problemy codzienne takie jak problemy w związkach ,pracy czy też problemy zdrowotne. Pracuję także z szerzej pojętymi problemami w rodzinie dotyczącymi złości ,żalu, poczuciem bycia niekochanym,niezauważanym czy też odrzuconym. Ustawienia pozwalają zrozumieć czemu mogło się tak stać, zobaczyć to z innej perspektywy. Ogólnie pozwalają poczuć się lepiej w kontekście rodzinnym i osobistym. W ustawieniu można też wyraźnie zobaczyć jakość aktualnej relacji z bliską osobą , matką ,ojcem czy partnerką, partnerem a nawet z obiektami materialnymi – mieszkaniem, pracą, działalnością. Dużo więcej na ten temat można znaleźć w książkach autorstwa Berta Hellingera.
Praca tą metodą wymaga również otwartości ze strony klienta gdyż często pokazują się uwarunkowania rodzinne inne niż oczekiwane a mające wpływ na samopoczucie. Może na przykład się okazać ,że w rodzinie są aborcje,o których się nie mówiło, jakieś ukryte nadużycia ,molestowanie. Ukryte przypadki samobójstw,zabójstw czy chorób psychicznych. Czasem jest trudno się z tym zmierzyć i pojawia się potrzeba kwestionowania metody ustawień jako takiej lub zrobienia sobie kolejnego ustawienia z innym terapeutą. Praktyka Ustawień pokazuje jednak ,że każde kolejne będzie podobne.

psycholog1.PL

Kontakt

Nasz gabinet

Ciechanów ul. 17
Stycznia 29 lok.31

Poradnia Inner Garden gabinet

Warszawa
ul. Marszałkowska 55/73/58

Telefon

508 589 144

Email

andrzejniemeczek@wp.pl
Preferuję kontakt SMS